Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Yeni Call of Duty Oyunu ‘Black Ops Cold War’ Olabilir

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Oyun
  • Yeni Call of Duty Oyunu ‘Black Ops Cold War’ Olabilir
728banner

Activision, daha evvel Call of Duty serisine 2020 yılında yeni bir oyun geleceğini resmen açıklasa da, oyunu hangi stüdyolarının geliştireceğini belirtmemişti. Yeni bir teze nazaran bir sonraki Call of Duty oyunu Black Ops serisine geri dönüş yapacak.

Call of Duty oyunları konusunda sağlıklı sızıntılarıyla tanınan Twitter kullanıcısı Okami, Black Ops serisinin alışılageldik görselini yeni oyunun ismiyle düzenleyerek paylaştı. Okami'ye nazaran serinin bir sonraki oyunu Call of Duty: Black Ops Cold War ismiyle gelecek.

Call of Duty: Black Ops Cold War, Soğuk Savaş periyodunu husus alacak

Call of Duty: Black Ops Cold War, isminden da anlaşılacağı üzere tarihi bir ortamla Soğuk Savaş devrine dönecek. Soğuk Savaş,1947-1991 yılları arasındaki geniş bir devri kapsıyor. Treyarch'ın Black Ops serisi, yeni oyunla köklerine geri dönecek olsa da oyunun geçtiği muayyen bir hadise yahut konum belirtilmiyor.

Söylentiler, yeni Black Ops oyununun serinin evvelki oyunları üzerinde çalışan Treyarch tarafından geliştirileceğini öne sürüyordu. Sledgehammer ve Raven'ın da girişimde destek stüdyoları olacağı belirtiliyordu. Ayrıyeten Call of Duty: Black Ops 4 ile kaldırılan hikaye modunun yeni oyunda döneceği de argüman ediliyordu.

Call of Duty: Warzone'da ortaya çıkan kilitli sığınakların da yeni oyuna referans olduğu bildiriliyor. Sair yandan data madencileri de oyun dosyalarında Soğuk Savaş periyodunda kullanılan U-2 uçağını keşfetmişlerdi. Battle royale modunun Call of Duty oyunlarını birbirine bağlayan bir rol üstlendiği konuşuluyor.

Yeni Call of Duty Oyunu ‘Black Ops Cold War’ Olabilir YAPILAN YORUMLAR