Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Google Pixel 4a’nın Özellikleri Ortaya Çıktı

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Google Pixel 4a’nın Özellikleri Ortaya Çıktı
728banner

Teknoloji devi Google, geliştirdiği yazılımların yanında kıymetli bir akıllı telefon serisine de sahip. Google’ın Pixel telefonları, güçlü donanım özelliklerinin yanı sıra Android güncellemelerine ilk ulaşan telefonlar odukları için de dikkat çeken ve merak edilen telefonlar oluyorlar.

Google’ın Pixel 4 serisine orta seviye bir üye ekleyeceği geçtiğimiz devirde malûm olmuştu. Pixel 4a olarak isimlendirilen orta seviye telefon, olağan kurallar altında Google’ın yeni donanım eserlerini tanıttığı I/O 2020’de duyurulacaktı. Lakin Google, koronavirüs salgını nedeniyle aktifliği iptal etti. Artık ise Pixel 4a’nın haziran ayının başında online olarak duyurulup satışa sunulması bekleniyor. 

Pixel 4a’nın boyutları ve başka özellikleri YouTuber tarafından açıklandı

Julio Lusson isimli bir YouTuber, Pazar günü düzenlediği canlı yayın sırasında Pixel 4a’yla ilgili sorulara da karşılık verdi. Julio Lusson, canlı yayın sırasında elinde Pixel 4a’nın bir prototipi olduğunu doğruladı. Ünlü YouTuber, ne kadar vadedir prototipin olduğunu açıklamamakla bir arada telefonu canlı yayın sırasında açık bir halde gösterdi. Telefonun gerisinde bulunan değiştirilmiş Google logosu da medyada açıkça görülüyor. 

YouTuber Lusson, gelen sorular üzerinde Pixel 4a’nın boyutlarını ve yükünü açıkladı. Pixel 4a, Lusson’un açıklamasına nazaran 144.2 x 69.4 x 8.4 mm ölçülerine sahip ve Lusson, telefonun 135 ile 140 gram arasında olduğunu söyledi. YouTuber, telefonun kasasının plastik malzemeden olduğunu ve plastik dizaynın elde güzel bir his bırakmadığını da laflarına ekledi. 

Pixel 4a’nın ekran parlaklığının da yerinde olduğunu söyleyen ünlü YouTuber, güneş ışığı önünde ekranın piyasadaki en âlâ performansı gösteren ekran olmadığını, fakat yeniden de nispeten güzel görsel deneyim sunduğunu belirtti. Lusson, ekranın 60Hz yenileme suratına sahip bir OLED ekran olduğunu tabir etti. 

Ünlü YouTuber, Pixel 4a’nın kamera dizaynındaki değişik bir detayı da takipçileriyle paylaştı. YouTuber'a nazaran Pixel 4a’nın ön kamerasının etrafında metal bir halka bulunuyor. Lusson, bu halkanın bir tasarım tercihi olduğunu öne sürdü. Gelgelelim halka yalnızca Pixel 4a’nın prototiplerinde bulunan bir detay de olabilir. 

Pixel 4a’yla ilgili daha evvel ortaya çıkan haberler telefonda UFS 2.1 depolamanın kullanılacağını ve telefonun bir kulaklık girişine sahip olacağını gösteriyordu ve YouTuber da bu haberleri doğruladı. Daha evvel ortaya çıkan raporlar Pixel 4a’nın Snapdragon 730 işlemci, 6GB RAM’le bir arada 64GB yahut 128GB depolama meydanı ile geleceğini gösteriyordu. Telefonun 5.81 inç FHD+ çözünürlüklü ekrana sahip olacağı da ortaya çıkan haberler arasında. Pixel 4a’nın ekrandaki kamera deliğine yerleştirilen ön kamerası 8MP çözünürlüğüne, gerideki ana kamera 12.2MP çözünürlüğüne sahip olacak. Telefonun batarya kapasitesinin 3.080mAh olacağı da ortaya çıkan malumatlar arasında taraf alıyor. 

Google Pixel 4a’nın Özellikleri Ortaya Çıktı YAPILAN YORUMLAR